Wydrukuj tę stronę

Rowery to jego specjalność – dwa ukradł, na trzecim jechał pijany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pijany rowerzysta został zatrzymany przez patrolowców z Bisztynka i trafił do policyjnej celi, ale zupełnie za inne przewinienie. Okazało się bowiem, że 57 – latek kilka dni temu w Bisztynku ukradł rower, który sprzedał przypadkowej osobie.

Nie dalej jak dwa tygodnie wcześniej też ukradł rower, który ukrył w przydrożnych zakrzaczeniach – ten jednoślad został odzyskany przez policjantów i czeka na właściciela, który nie jest znany, nikt bowiem nie zawiadomił o utracie tego jednośladu. 57 – latek z gminy Bisztynek odpowie za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości i przestępstwa kradzieży.
W środę, (28.08.19r.), w gminie Bisztynek na DK 57 miejscowi policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. 57 – latek został przewieziony do Posterunku Policji w Bisztynku w celu badania zawartości alkoholu w organizmie.  W trakcie czynności z mężczyzną, do posterunku z wrócił dzielnicowy, którego widok zatrzymanego mężczyznę nie lada zdziwił i jednocześnie ucieszył. Dzielnicowy z obchodu wrócił bowiem z informację, że właśnie ten 57 - latek w niedzielę, (25.08.19r.), ukradł w Bisztynku rower. Zaskoczony tym obrotem spraw mężczyzna przyznał policjantom, że tak było, mało tego opowiedział o kolejnej kradzieży roweru z przed 2 tygodni. Pierwszy z rowerów 57 - latek zdążył sprzedać, a kolejny ukryty w zaroślach – ten został odzyskany i czeka na właściciela, bo o jego utracie nikt nie zawiadomił.

57 – latek miał w organizmie 0,56‰ alkoholu i trafił do policyjnej celi. Wczoraj (29.08.19r.), usłyszał zarzut kradzieży pierwszego roweru wartego 1000 zł. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia, w których opowiedział o szczegółach wcześniejszej kradzieży. Obecnie policjanci ustalają właściciela odzyskanego roweru. 57 – latka nie uniknie też odpowiedzialności za tą kradzież.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 57 – latek musi liczyć się też z tym, że za popełnione wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości sąd może wydać mu zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Grzywna, przewidziana za to wykroczenie może wynieść nawet 5 tys. zł..


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 wrzesień 2019 08:22