56-latek za znęcanie się nad żoną otrzymał dozór policji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

O policyjnym dozorze zadecydował prokurator wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Policjanci ustalili, że 56-latek, znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury z partnerką, podczas których wyzywał ją, poniżał, groził pobiciem oraz szantażował pozbawieniem praw rodzicielskich i wymeldowaniem z mieszkania. W ramach zastosowanego środka zapobiegawczego mężczyzna w każdy wtorek i piątek będzie odwiedzał bartoszycką komendę policji. 56-latek ma także opuścić wspólnie zajmowany lokal mieszkalny oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Za znęcanie się kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny bartoszyckiej policji przyjął zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy. Na miejsce od razu pojechał patrol policji. Interweniujący policjanci w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że mężczyzna był pijany i bez powodu wszczął awanturę. Wyzywał partnerkę, poniżał, groził pobiciem oraz szantażował pozbawieniem praw rodzicielskich i wymeldowaniem z mieszkania. Podczas interwencji policjanci odizolowali awanturnika od kobiety. Noc spędził on w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalili, że takie sytuację trwają od maja br.

Dzisiaj prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. W każdy wtorek i piątek będzie on odwiedzał bartoszycką komendę policji. 56-latek ma także opuścić wspólnie zajmowany lokal mieszkalny oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Za znęcanie się kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339