Zakłócali ciszę nocną , grozili i wyzywali

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na wniosek policji prokuratur zastosował dozór policji wobec dwóch braci oraz zobowiązał ich do powstrzymywania się od jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzonymi. 26-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty za groźby karalne i znieważenie wobec swojej konkubiny i jej brata oraz naruszenie nietykalności cielesnej, natomiast 18-latek odpowie za groźby i znieważenie. Obaj mieszkańcy Bartoszyc przyznali się do popełnionych przestępstw. Wyrazili też chęć dobrowolnego poddania się karze. W najbliższym czasie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Kodek karny za groźby karalne przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie nietykalności do 1 roku pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od interwencji policji z powodu zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej konkubent głośno słucha muzyki, przez co ona nie może spać. Na miejsce pojechali policjanci. W ich obecności mężczyzna ściszył muzykę, a kobieta opuściła stancję i przeniosła się do mieszkania rodziców. Jednak i tam awanturnik nie pozwolił jej odpocząć. Nachodził ja, krzyczał, obrażał i wyzywał.

Do pomocy wezwał też brata. Wówczas razem odgrażali się pokrzywdzonej oraz jej młodszemu rodzeństwu. Kobieta w obawie o życie własne i małoletniego brata złożyła zawiadomienie w tej sprawie. Z jej relacji wynikało, że konkubent popychał ją, uderzał, szarpał. A wspólnie z bratem grozili pobiciem, pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia . Pracujący nad sprawą policjanci zatrzymali awanturników i osadzili w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że starszy z nich miał prawie 1,5 promila, a młodszy ponad promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj po wytrzeźwieniu obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 26-latek odpowie za groźby, znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej, natomiast 18-latek za groźby i znieważenie. Obaj przyznali się do popełnienia tych przestępstw i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Dzisiaj na wniosek funkcjonariuszy prokurator poddał ich policyjnemu dozorowi oraz zobowiązał do powstrzymywania się od jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzonymi. Kodek karny za groźby karalne przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie nietykalności do 1 roku pozbawienia wolności.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339