• 26 maj 2014
  • 25725

Znakomity sukces młodych szczypiornistów MDK Bartoszyce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 23-25.05.2014 zespół szczypiorniaka rocznika 2003 przebywał na turnieju w Ryjewie, gdzie spotkało się 7 zespołów (6 z woj. pomorskiego i MDK Bartoszyce). Turniej 3-dniowy rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zespół z Bartoszyc, który wygrał w ostatnich zawodach w Bartoszycach (z zespołami woj. mazowieckiego) okazał się najlepszy w turnieju w woj. pomorskim.

W trzydniowych zmaganiach nasz zespół uzyskał następujące wyniki:
MDK Bartoszyce – PTF Gdańsk 20 – 2
MDK Bartoszyce – Conrad Gdańsk 28 – 12
MDK Bartoszyce – Kwidzyn 19 - 5
MDK Bartoszyce – Gdańsk Osowa 26 - 8
MDK Bartoszyce – Tczew 24 - 9
MDK Bartoszyce – Bellator Ryjewo 20 – 7

Turniej miał na celu poznanie i porównanie umiejętności naszych dzieciaków na tym etapie szkoleniowym z zespołami innego województwa. Nasza drużyna, choć bardzo chwalona przez trenerów innych zespołów, dała trenerowi wiele przemyśleń do dalszej pracy.

Kolejność turnieju:
1. MDK Bartoszyce 12pkt.
2. Kwidzyn 9 pkt.
3. Ryjewo 9 pkt.
4. Tczew 5 pkt.
5. Conrad Gdańsk 4 pkt.
6. PTF Gdańsk 2 pkt.
7. Gdańsk Osowa 1 pkt.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Maciej Kwiatkowski, który okazał się także najlepszym strzelcem. Najlepszym bramkarzem wybrano także naszego zawodnika, Wiktora Kwiatkowskiego.

Rozdano także nagrody dla 7 turnieju (najlepsi zawodnicy zespołów), gdzie nagrodę otrzymał Kacper Habiński.

W turnieju wzięli udział:
rocz.2003: Maciej Kwiatkowski, Wiktor Kwiatkowski, Kacper Habiński, Dominik Bartnicki, Amadeusz Jasudowicz, Kacper Pawłowski, Michał Migun, Mikołaj Klimko, Hubert Działa, Bartłomiej Działa

rocz. 2004: Wiktor Broniek, Piotr Lewandowski, Łukasz Jurewicz.

U tak młodych zawodników tylko turnieje dają możliwość ocenić poziom umiejętności psychofizycznych. Gratuluję dzieciom, że potrafią pokazać to, czego się nauczyły na treningach, często wymagających dużego zaangażowania fizycznego i intelektualnego.

Andrzej Cichocki 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339