• 03 czerwiec 2014
  • 13519

III Wojewódzkie Samorządowe Biegi Przełajowe – Urząd Miasta Bartoszyce Bartoszyce na podium!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minioną sobotę w Pienach odbyły się III Wojewódzkie Samorządowe Biegi Przełajowe „Urzędasy biegną przez lasy!” organizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Gminy Bartoszyce Herkus. Kolejny raz z sukcesami o podium powalczyła reprezentacja Urzędu Miasta Bartoszyce, która w sztafecie zajęła 2 miejsce. Indywidualnie rywalizację na 2 miejscu w kat. kobiet zakończyła Monika Refj, tę samą lokalnę w swej kategorii wywalczył Mirosław Figat.

Ładna, słoneczna pogoda, uroczy leśny zakątek, miła atmosfera i wspaniała zabawa – tak pokrótce można scharakteryzować III Wojewódzkie Biegi Samorządowe „Urzędasy Biegną Przez Lasy” – Pieny 2014, które odbyły się w sobotę, 31 maja. W obu kategoriach biegowych zwyciężyli pracownicy Urzędu Miasta w Lidzbarku Warmińskim. Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Jacek Protas a patronat medialny TVP Olsztyn i Radio Olsztyn. Organizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Gminy Bartoszyce Herkus, Nadleśnictwo Bartoszyce i Urząd Miejski w Sępopolu. Partnerem zawodów był Urząd Miasta Bartoszyce.

Imprezę rozpoczął Jan Korzeniewski, witając przybyłych zawodników, organizatorów i gości. Zawody swoją obecnością uświetnili min. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, radny Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Zbigniew Pietrzak, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Miron Sycz, Starosta Powiatu Olsztyńskiego Mirosław Pampuch, Burmistrz Miasta Bartoszyce Krzysztof Nałęcz, Burmistrz Miasta Sępopol Grzegorz Mucha, Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, Wicestarosta bartoszycki Janusz Dąbrowski, Prezydent Rotary Club Bartoszyce Piotr Wasilewski. Nadleśnictwo Bartoszyce reprezentował Wiesław Oziewicz, a dowódcę 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk. Krzysztof Malankiewicz.

Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 13:50 kiedy to wystartowali uczestnicy biegu sztafetowego. W tej kategorii dystans wynosił 4 x 1550 m. Od początku zarysowała się przewaga zawodników z Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim. Lidzbarscy samorządowcy do końca rywalizacji nie oddali prowadzenia. Najlepszy międzyczas uzyskał Marek Witanowski, który przebiegł dystans przez 5 min. i 34 sek. Był to najlepszy czas w biegu sztafetowym uzyskany podczas wszystkich trzech edycji Biegów Samorządowych. Na szczególne uznanie zasługuje drużyna Powiatu Olsztyńskiego. Była to jedyna kobieca drużyna.

W biegu indywidualnym wystartowało ponad czterdziestu zawodników, którzy pokonali dystans 3100 m z przełazami. Również i ta konkurencja została zdominowana przez dobrze dysponowanych w tym dniu biegaczy z Lidzbarka Warmińskiego. Najlepszy wynik uzyskał Marcin Powideł nieznacznie wyprzedzając Mirosława Figata z Urzędu Miasta Bartoszyce.

I tym razem za sędziowanie odpowiedzialni byli niezawodni: Grzegorz Mandywel, Sławomir Mandywel i Andrzej Arodź. Zdjęcia z imprezy możemy oglądać dzięki Jarosławowi Pastule. W czasie zawodów wszyscy mogli posilać się grillowanymi kiełbaskami, domowym chlebem ze smalcem i ogórkami, napojami oraz pysznym, pożywnym żurkiem przyrządzonym przez Marcina Paterka.
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i statuetki ufundowane przez Marszałka pana Jacka Protasa. Wyróżniający się uczestnicy biegów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe (plecaki, koszulki, torby, pulsatory i lodówki turystyczne) ufundowane przez: Urząd Miasta Bartoszyce, Urząd Gminy Bartoszyce, Urząd Gminy w Górowie Iławeckim, Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim.
Zdjęcia z biegów można oglądać w galerii WWW.herkussport.pl a także w galerii profilowej stowarzyszenia Herkus na portalu Facebook.

Ostateczne wyniki:

Bieg sztafetowy:
I – Urząd Miasta Lidzbark Warmiński (czas 23 min. i 18 sek.)
II – Urząd Miasta Bartoszyce (26 min. i 10 sek.)
III- Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim (27 min. i 1 sek.)

Na dalszych pozycjach uplasowały się następujące drużyny: Urząd Marszałkowski Województwa Warm. Mazurskiego, Urząd Gminy Bartoszyce, Urząd Miasta Sępopol, Starostwo Powiatowe w Bartoszycach i Starostwo Powiatowe w Olsztynie.
Najlepsze międzyczasy uzyskali: Marek Witanowski z Urzędu Miasta Lidzbark Warmiński (5 min. i 34 sek) oraz Kesja Cembrzyńska z Urzędu Miasta Bartoszyce (8 min. i 3 sek.).

Bieg indywidualny kobiet:
I – Ewa Wosk – Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim (15 min. i 7 sek.)
II – Monika Rejf – Urząd Miasta Bartoszyce (16 min. i 47 sek.)
III – Anna Daszkiewicz – Starostwo Powiatowe w Olsztynie (19 min. i 2 sek.)

Bieg indywidualny mężczyzn:
I – Marcin Powideł – Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim (11 min. i 50 sek.)
II – Mirosław Figat – Urząd Miasta Bartoszyce (12 min. i 14 sek.)
III – Marek Olszewski – Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim (12 min. i 36 sek.)

Nagroda dla najbardziej doświadczonego zawodnika – Zbigniew Kaczor z Urzędu Miejskiego w Sępopolu.
Nagroda dla najmłodszego uczestnika biegów – Marcin Onufrejuk z Urzędu Miasta w Górowie Iławeckim.
Nagrodę fair play otrzymał Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas za wysoce dżentelmeńską postawę podczas biegu.
Nagroda dla drużyny kobiecej – Starostwo Powiatowe w Olsztynie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339