• 04 wrzesień 2014
  • 12725

Witaj szkoło na wesoło i sportowo czyli super zabawa dla dzieci!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dyrektor Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza w niedzielę 7 września na zawody dla dzieci, „Witaj Szkoło na Wesoło i Sportowo” na obiekcie Orlika ul Bema . W niedzielne popołudnie na specjalnie przygotowanym boisku dzieci będą mogły rywalizować w kategoriach wiekowych kat I - 2007 i młodsi dziewcząt i chłopców oraz kat II -2001-2006 dziewcząt i chłopców oraz w konkurencjach rodzinnych.


Rozgrzewkę w rytmie Zumba Fitness poprowadzi Aneta Jagiełło !!!

Nie może Cię zabraknąć !!! Zabierz ze sobą całą rodzinę !!!
Sprawdź swoją sprawność fizyczną przed nowym rokiem szkolnym!


Konkurencje:
1. Rzut piłeczkami do basenu – zawodnik otrzymuje kosz piłek i w 30 sek. musi wrzucić największą ilość piłeczek do basenu wypełnionego wodą / ilość piłeczek w basenie/.
2. Tor zręcznościowy – zawodnik pokonuje slalom pomiędzy pachołkami , podbiega i przekłada przez siebie szarfę, następnie chwyta piłkę umieszczoną w hula – hop i przenosi do następnego koła umieszczonego o 3 metry i dobiega do punktu w którym jest kosz z woreczkami i wykonuje jeden celny rzut do kosza następnie wraca do mety/ na czas /.
3. Strażak w akcji – tor przeszkód przygotowany przez Powiatową Straż Pożarną w Bartoszycach / na czas /.
4. Transport piłek - na sygnał zawodnik stara się podnieść jak najwięcej piłeczek, które leżą na ziemi i dobiec z nimi do mety. Za każdą piłkę zawodnik otrzymuje 1 punkt /podwójna punktacja – czas i ilość zebranych piłeczek/.
Ogólna punktacja wyników z 4 konkurencji indywidualnych wyłoni najlepszego zawodnika w danej kategorii oraz z 2 konkurencji rodzinnych.

Konkurencja rodzinna:
1. Rzut beretem – z linii startu dziecko rzuca beretem, w miejscu gdzie spadnie beret rodzic wykonuje następny rzut. Mierzony jest cały odcinek dwóch rzutów.
2. Gra w bule – dziecko + rodzic otrzymują po 4 bule i rzucają na przemian do punktu umieszczonego 10 m od linii rzutów. Wygrywa zespół , który umieści najbliżej swoją bilę wyznaczonego punktu.

Punktacja danej konkurencji ; I m – 10 pkt. II miejsce – 9 pkt., III miejsce – 8 pkt. itd. do 10 miejsca – 1 pkt.

Nagrody w kat. I i II.
I miejsce – złoty medal + nagroda rzeczowa
II miejsce – srebrny medal + nagroda rzeczowa
III miejsce – brązowy medal + nagroda rzeczowa
IV – VI miejsce – nagroda pocieszenia

Nagrody w konkurencji rodzinnej
I miejsce – statuetka + nagroda rzeczowa
II miejsce – statuetka + nagroda rzeczowa
III miejsce – statuetka + nagroda rzeczowa
IV – VI miejsce – nagrody pocieszenia
Każdy uczestnik otrzyma słodki upominek 

Organizator.
Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji
Urząd Miasta Bartoszyce
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339